BÜLENT NURİ KURDOĞLU'NUN YAZDIĞI KİTAPLAR

BÜLENT NURİ KURDOĞLU'NUN YAZDIĞI KİTAPLAR 

KARŞI VEKÂLET ÜCRETİ İÇTİHADI BİRLEŞTİRME KARARLARI VE İNCELENMESİ 

Karşı Vekâlet Ücreti İçtihadı Birleştirme Kararları ve İncelenmesi 
Av. Bülent Nuri KURDOĞLU
2013 / 16x23,5 cm / 214 Sayfa / 33,50 TL
Seçkin Yayıncılık

Kitap Hakkında

Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararları Anayasa Mahkemesi’nce dahi iptal edilemeyen kanun gücünde yargı kararlarıdır. 1926 yılından bu yana Yargıtay’ın en çok içtihatları birleştirme yoluna gittiği hukuk alanı olan karşı vekâlet ücretleri, avukat ve iş sahibi arasında en çok rastlanan uyuşmazlık konularının da başında gelmektedir. Büyük kısmı halen geçerliliğini korumakta olan içtihadı birleştirme kararlarının her birinin incelenmesi, gerek uygulayıcılar açısından gerekse yeni kararlara yön vermesi açısından önemli bir çalışmadır.

Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararlarının karşı vekâlet ücreti ile ilgili olanlarının incelendiği bu kitapta, konunun tarihi gelişimi ve halen çözülememiş hukuki durumların çözümüne ışık tutacak incelemeler yapılmıştır. Bugüne kadar aynı konuda verilmiş içtihadı birleştirme kararlarının tamamının incelemesinin yapıldığı başka çalışma olmaması kitabın önemini arttırmaktadır. 

HUKUK DAVALARI (5 CİLT)

Hukuk Davaları
Hakim Bülent Nuri KURDOĞLU 
Nisan 2016 / 17x25 cm / 3560 Sayfa / 599 TL 


Seçkin Yayıncılık

Kitap Hakkında

Toplam 37 hukukçu tarafından hazırlanan kitap Türkiye'de en çok karşılaşılan hukuk davalarını incelemektedir. Bu davalarla ilgili dilekçe örnekleri ve güncel Yargıtay kararlarını da içeren kitap, avukat ve hakimler için önemli bir başvuru kaynağı niteliğindedir. 

Bülent Nuri Kurdoğlu tarafından hazırlanan "Vekâlet sözleşmesinden kaynaklanan davalar" bölümü özel olarak avukatlık sözleşmesinden kaynaklanan uyuşmazlıklar ile ilgili dava türlerini incelemektedir. Toplam 17 adet avukat iş sahibi uyuşmazlığı davasını konu alan bölüm yeni Yargıtay kararları ışığında açıklamalar ve örnek dava dilekçeleri de içermektedir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder